DUYURULAR

FUAR VE HEYET // Rusya Federasyonu, Başkurdistan Cumhuriyeti Etkinliği
( 19 Eylül 2020 Cumartesi )

Türkiye İhracatçılar Meclisinden (TİM) alınan yazıda, Rusya Federasyonu Başkurdistan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası'ndan bir heyetin katılımıyla 22 Ekim 2020 tarihinde İstanbul CVK Bosphorııs Otel'de bir etkinlik düzenleneceği bildirilmektedir.

Başkurdistan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından etkinliğe katılacak olan yabancı firma bilgileri ile ülkemizden alım yapmak üzere ilgilendikleri sektörler aşağıda özetlenmektedir.

•SSPK Tumazinsky ovoshevod: Tarım ürünleri, ham tarım ürünlerinin işlenmesi alanında hizmet vermektedir. Meyve suyu (ileticileri, konsantre meyve suyu üreticisi firmalarla ve ayrıca mevye ve sebze işleme alanlarında potansiyel yatırımcılarla görüşmek istemektedir.
•JSC Bashkir Exhibition Company: Fuarcılık firmaları
•GUP BHP Agidel: Halk sanatları, el işi hediyelik eşya, kültürel ev eşyaları üreticisidir. Ülkemizden tekstil, pamuklu kumaş, soft kumaş, deri, yünlü iplik, batik boyama için doğal kumaşlar, saten, şifon, kadife (doğal, yapay), okul üniforması kumaşı, %100 yün, karışık kumaş (gabardin kumaş) tedarik etmek istemektedir.

22 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında, Başkurdistan Hükümet yetkilileri tarafından bölgeye ilişkin yapılacak olan sunumların ardından saat 15.30 itibarıyla firmalar arası ikili iş görüşmelerinin gerçekleşeceği belirtilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

İ.Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter