DUYURULAR

SEKTÖREL DUYURU // Tıbbı Malzeme Talepleri Hakkında
( 15 Mayıs 2020 Cuma )


Ticaret Bakanlığımız ve TİM tarafından Genel Sekreterliğimize iletilen tıbbi malzeme (maske, eldiven vb.) talepleri ve detaylı bilgi alınabilecek bağlantılar aşağıda yer almaktadır;

1. Buenos Aires Ticaret Müşavirliğinden alınan bir e-posta mesajında; Arjantin'de halihazırda devam eden COVID-19 salgını nedeniyle tıbbi malzeme temin edilmesine yönelik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ihaleler olduğu anlaşılmaktadır. Söz konusu ihalelere yönelik detaylı bilgiye ve son yayımlanan eldiven, maske, dezenfektan vb. tıbbi malzeme tedarikine yönelik ihaleye aşağıda iletilen ekler kısmından ulaşılabilmektedir.

2. Bavyera Hükümeti'nin korona krizinde koruyucu ekipman tedarikinden sorumlu olan birim yetkilisi tarafından Bavyera Hükümeti'nin ülkemizden çok miktarda tıbbi koruyucu özelliği yüksek olan ve Almanya piyasasındaki perakende fiyatı yaklaşık 18-20 €/adet olan FFP3 (N99) tipi maske alabileceğinin belirtildiği ve hâlihazırda ülkemizden herhangi bir ihracatçı firma ile irtibata geçmediklerinin anlaşıldığı ifade edilmektedir. Anılan yazıda devamla, Bavyera Hükümeti'nin yakın tarihte Çin’den 8 milyon adet FFP2 tipi (N95) maske aldığı ve bunun Covid-19 salgınının başlangıcından bu yana ilk alım olmadığı hususu da ilave bilgi olarak belirtilmektedir. Konu ile ilgili irtibat bilgileri ekler kısmında iletilmektedir.

3. Ticaret Bakanlığından alınan bir yazıda; “Infrastructural Development and Energy Company Ltd.” isimli firma tarafından Nijerya’da COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında Türk firmalarından çeşitli ekipmanların temini konusunda yardım talep edildiği belirtilmekte olup anılan ürünlerin listesine ve Abuja Ticaret Müşavirliği iletişim bilgilerine ekler kısmındaki bağlantı aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

4. Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai’den “KFS INTERNATIONAL DMCC” isimli firma tarafından dezenfektan ve tıbbi malzeme (maske, eldiven) talebi gelmiştir. Söz konusu firmanın iletişim bilgileri ve talep edilen ürünlerle ilgili detaylı bilgiye ekte bulunan link aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

İ.Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter

İLGİLİ BAĞLANTILAR:

1.Arjantin İhaleler

Arjantin Tıbbi Malzeme Ted. Yön. İhaleler

2.Bavyera İrtibat Bilgileri

Mr. Hajo Badura Unterstützungsgruppe Beschaffungen Corona-Pandemie Bayern (Bavyera Korona Salgını Tedarik Destek Grubu) (Baveria Corona-Pandemia Purchasing Support Group)

E-Posta: sfsg-beschaffungen@sfs-g.bayern.de

3.Abuja’dan Talep Edilen Ürünler Listesi ve İletişim Bilgileri

4.UAE Firma İletişim ve Ürün Detayları

Ayrıntılı Bilgi İçin: Nurcihan Güreşçi