DUYURULAR

FUAR VE HEYET // Almanya Sanayi 4.0 Sektörel Ticaret Heyeti
( 17 Ekim 2019 Perşembe )

Dünya’nın dört bir yanına hammadde ve işlenmiş ürün ihracatı yapan, demir çelik ihracatında önemli bir paya sahip firmalarımızın ihracatına destek olmak amacıyla 27-31 Ocak 2020 tarihleri arasında Avrupa’nın teknoloji ve sanayinin merkezi kabul edilen Almanya’nın Bavyera Eyaleti’ne (Münih) yönelik Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonunun düzenlenmesi planlanmaktadır.

Dünyaya önemli miktarlarda ihracat yapan Türk demir-demirdışı metaller sektörüne yönelik olarak düzenlenmesi planlanan Sektörel Ticaret Heyeti ile sektör temsilcilerinin teknolojik gelişim ve dönüşüm açısından önde gelen firma tesislerini ziyaret etmeleri, ikili görüşmeler gerçekleştirmeleri; ticari ilişkiler kurmanın yanı sıra firmaların rekabet gücünü artırıcı “Endüstri 4.0”ı yerinde ve uygulamalı olarak deneyimlemesi hedeflenmektedir.

Ticaret Bakanlığı’nın sektörel ticaret heyeti organizasyonuna onay vermesi durumunda Ticaret Bakanlığı 2011/1 sayılı “Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliği” kapsamında uçuş, konaklama, transfer, tanıtım, tercüme ve networking hizmetleri için firmalara %50 oranında destek sağlanacaktır. Organizasyona her firmadan en fazla 2 kişinin katılımı 2011/1 sayılı Tebliğ kapsamında uygun bulunmakta olup, katılımcıların belirtilen programa uymaları devlet desteği açısından önem arz etmektedir.

Heyet organizasyonu 2017 yılında ilki yine Birliklerimizce gerçekleştirilen ve başarıya ulaşan Endüstri 4.0 Sektörel Ticaret Heyeti ile benzer şekilde kurgulanmakta olup; bir önceki heyet kapsamında ziyaret edilen Festo, BMW, MAN Diesel & Motors, KUKA firmaları ile eşdeğer, sektörün önde gelen firma ve kurumlarının ziyaret edilmesi; ayrıca endüstri 4.0 konusunda uzman kurum ve firma temsilcileri ile görüşme fırsatı yaratılacak bir yuvarlak masa toplantısı düzenlenmesi planlanmakta olup; kesin program bilahare duyurulacaktır.

Sınırlı sayıda kontenjan (20 kişi) ile düzenlenecek Almanya Endüstri 4.0 Sektörel Ticaret Heyeti Programına katılım bedeli teşvik sonrasında yaklaşık 1.500.-Euro olarak öngörülmektedir. Katılımcı firma sayısına göre bu bedelde değişiklik yapma hakkı (fiyatta düşük ya da artış) Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nde saklı olup, ön başvuruların alınmasını takiben hesaplanacak nihai katılım bedeli firmalara yeniden duyurulacak ve kesin katılım için ödeme talep edilecektir.

27-31 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Almanya Endüstri 4.0 Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonuna katılmak isteyen firma temsilcilerinin aşağıda sunulan linkler aracılığı ile ulaşılabilecek katılımcı firma bilgi formu ve katılımcı firma talep yazısını doldurup imzalı ve kaşeli olarak demir@eib.org.tr eposta adresine 21 Ekim 2019 Pazartesi mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Çiğdem ÖNSAL
G enel Sekreter Yardımcısı

Katılımcı firma bilgi formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Katılımcı firma talep yazısına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Önemli Not: Devlet desteğinden faydalanılması için katılımcıların şirket sahibi/ortağı ya da SGK kayıtlı personeli olması şartı aranmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi İçin: Eda Biricik