DUYURULAR

FUAR VE HEYET // Arjantin-Şili Sektörel Ticaret Heyeti Ön Başvurusu
( 06 Ağustos 2019 Salı )

Demir-demirdışı metaller ve çelik sektörümüzün tanıtımının yapılması ve ihracatının artırılması amacıyla 10-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Dünya’nın en önemli demir çelik etkinliklerinden olan 60. Alacero Latin Amerika Çelik Konferansı ile eşzamanlı olarak Arjantin ve Şili’ye yönelik bir sektörel ticaret heyeti organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır.

Ticaret Bakanlığı’nın sektörel ticaret heyeti organizasyonuna onay vermesi durumunda Ticaret Bakanlığı 2011/1 sayılı “Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliği” kapsamında uçuş, konaklama, transfer, tanıtım, tercüme ve networking hizmetleri için firmalara %50 oranında destek sağlanacaktır.

Aşağıda taslak programı sunulmakta olan söz konusu organizasyona her firmadan en fazla 2 kişinin katılımı 2011/1 sayılı Tebliğ kapsamında uygun bulunmakta olup, katılımcıların belirtilen programa uymaları devlet desteği açısından önem arz etmektedir.

Alacero Konferansı katılım ücreti dahil katılım bedeli teşvik sonrasında yaklaşık 3.500.-USD olarak öngörülmektedir. Katılımcı firma sayısına göre bu bedelde değişiklik yapma hakkı Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nde saklı olup, ön başvuruların alınmasını takiben hesaplanacak nihai katılım bedeli firmalara yeniden duyurulacak ve kesin katılım için ödeme talep edilecektir.

Ekte taslak programı sunulan Arjantin-Şili Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonuna katılmak isteyen firma temsilcilerinin yine ekte yer alan "Firma Ön Başvuru Formu" ve "Firma Bilgi Formu"nu doldurup imzalı ve kaşeli olarak demir@eib.org.tr eposta adresine 7 Ağustos 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Çiğdem ÖNSAL
Genel Sekreter Yardımcısı

Ekler:
1) Heyet Taslak Programı
2) Firma Ön Başvuru Formu
3) Firma Bilgi Formu

Ayrıntılı Bilgi İçin: Eda Biricik

-- 1 Heyet Taslak Programı_00010428.pdf
-- 2 Firma Ön Başvuru Formu_00010429.doc
-- 3 Firma Bilgi Formu_00010430.xls