DUYURULAR

TOPLANTI // 2019 Ürünü Kuru İncir İhracat İzni
( 29 Ağustos 2019 Perşembe )

Bilindiği üzere kuru incirin ihracatı, her sezon başında belirlenen ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanan ilk yükleme tarihinde başlamakta, belirlenen tarihten önce yeni sezon kuru incir ihracatına izin verilmemektedir.

Bu çerçevede, 2019 mahsulü kuru incirin ilk yükleme tarihi, 02.09.2019 Pazartesigünü Birliklerimiz Hizmet Binasında düzenlenecek olan Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu ve aynı gün saat 16:00’da yapılacak olan Kuru İncir Danışma Niteliğinde Genel Kurul Toplantısı sonrasında belirlenecek, Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmasını müteakip ivedilikle tüm üyelerimize bildirilecektir. Söz konusu tarih bildiriminden önce 2019 ürünü kuru incir ihracatı yapılamayacaktır.

Belirlenecek olan ilk yükleme tarihinden önce yeni ürün ihracatı yapılamayacağına ilişkin olarak ilgili kurum ve kuruluşlara (TİM, Gümrük Müdürlükleri, Ticaret Bakanlığı Bölge Müdürlükleri, diğer İhracatçı Birlikleri, Tarım ve Orman Bakanlığı İl Müdürlükleri vb.) yazılı bilgi verilmiş olup, Birliğimize stoklarında 2018 ürünü kuru incir oldu ğ unu beyan eden ve bu stokları yerinde tespit edilen firmalarımız belirlenecek ilk yükleme tarihine kadar 2018 ürünü kuru incir ihracatına devam edebileceklerdir.

Bu çerçevede 2 Eylül 2019 tarihinde saat 16:00'da Birliğimiz Hizmet binasında yapılacak Kuru İncir Danışma Niteliğinde Genel Kurul Toplantısı'na katılım sağlayacak kuru incir ihracatçısı firmaların eibkm@eib.org.tr adresine aşağıda yer formun doldurularak iletmesi beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

İ .Cumhur İŞ BIRAKMAZ
Genel Sekreter


Firma Adı:
Y etkili Kişi:
E-Posta:


Ayrıntılı Bilgi İçin: Ebru Üzülmez