DUYURULAR

SEKTÖREL DUYURU // Makine Operatörü Projesi
( 04 Nisan 2019 Perşembe )

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD)’den iletilen bir yazıda, hazır giyim sektöründeki işgücü sorununa çözüm olmak amacıyla makine operatörü yetiştirecek bir proje başlatıldığı, proje kapsamında sektörün öncelikli ihtiyacı olarak tespit edilen; düz dikiş makinesi operatörü, overlok makinesi operatörü, reçme makinesi operatörü yetiştirileceği ifade edilmektedir.

Söz konusu kursların İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası atölyelerinde teknik öğretmenler tarafından 2 ay teorik eğitim ve 4 ay firmalarda iş başında pratik eğitim olmak üzere toplam 6 ay süreceği belirtilmektedir. Kurs süresi boyunca (6 ay) kursiyerlerin genel sağlık sigortası ve cep harçlığının (günlük 77,70 TL) İŞKUR tarafından karşılanacağı, üyelerimizden kurs süresince herhangi bir ek ödeme alınmayacağı ifade edilmektedir.

Yazının devamında, üyelerimizin kurslardan yararlanabilmesi için talep ettikleri kursiyer sayısının % 50’sini en az program süresi kadar ( 6 ay ) istihdam etme zorunluluğu bulunmakta olduğu bilgisi iletilmektedir.

Söz konusu proje kapsamında, 9 Nisan Salı günü saat 16:00'da Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Salonunda bir bilgilendirme toplantısı düzenleneceği ifade edilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Çiğdem ÖNSAL
Genel Sekreter Yrd.


Ayrıntılı Bilgi İçin: İbrahim Paşayiğit