DUYURULAR

GENEL DUYURU // Hatırlatma: İtalya Milano TTM Hk.
( 13 Kasım 2018 Salı )İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Genel Sekreterliği’nden alınan yazıda, Ticaret Bakanlığı’nın destekleri kapsamında İDMİB tarafından yürütülmesi planlanan proje ile sektörümüzün önemli pazarlarından biri olan İtalya'da ihraç ürünlerimizi etkin bir şekilde tanıtarak pazarlayabilmek, hızlı ve kaliteli hizmet olanağını yakalamak, böylelikle ihracatımızı arttırmak için İtalya'da bir Türkiye Ticaret Merkezi (TTM) açılması yönünde yapılan çalışmalar sonucu Milano'da “Via Tortona, 37, 20144 Milano MI” adresinde yer alan binanın ziyaret edildiği ve ön incelemeler yapıldığı ifade edilmektedir.

İtalya'da açılması planlanan TTM için; Ticaret Bakanlığı'nca “Kira, Tanıtım, Tefrişat ve TTM ortak Personeli” kalemlerinde %60 oranında devlet desteği imkanı bulunmaktadır. TTM'de yer almak isteyen ihracatçı firmalarımızın ödeyecekleri devlet desteği dışında kalan kira katılım bedeli başvurular kesinleştikten sonra hesaplanarak talep eden firmalarımıza iletilecektir.

Söz konusu Milano Türkiye Ticaret Merkezi'nde yer almak isteyen üyelerimizin taleplerini 16 Kasım 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen Başvuru Evrakı ile tdharge@itkib.org.tr adresine (ilgili kişi: Meral Akgül) iletmesi, evrak asıllarının ise “Çobançeşme Mevkii Sanayi Cad. Dış Ticaret Kompleksi B Blok Kat:5 TDH Ar-Ge Şubesi 34196 Yenibosna / Bahçelievler / İstanbul” adresine elden teslim edilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Çiğdem ÖNSAL
Genel Sekreter Yrd.- Orijinal sirkülere buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi İçin: Haldun Sayı