DUYURULAR

SEKTÖREL DUYURU // Kiraz, Üzüm ve Nar UR-GE Projesi
( 20 Temmuz 2019 Cumartesi )

Ticaret Bakanlığı Koordinatörlüğü, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliğimiz üyesi firmalarımızın katılımlarıyla Taze Kiraz, Üzüm ve Nar ürünlerine yönelik bir UR-GE projesi başlatılması planlanmaktadır.

Projenin temel amacı; söz konusu ürünlerin ihracatını gerçekleştiren ve projeye katılacak Birliğimize üye firmalarımızın potansiyel ve hedef pazarlarda yapılacak tanıtım ve pazarlama faaliyetleriyle rekabet güçlerinin artırılması ve firmalarımıza yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinin gerçekleştirilmesidir.

Söz konusu projede yer almak isteyen firmalarımızın ekli başvuru formunu (EK I-C) eksiksiz (ilgili alanların yanı sıra şirketi temsil ve ilzama yetkili kişinin adı soyadı, unvanı, tarih ve şirket kaşesi) şekilde doldurarak başvuru formunun aslını en geç 31 Temmuz 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Ege İhracatçı Birlikleri Tarım 3 Şubesine (Atatürk Cad. No: 382 Alsancak / İZMİR) teslim etmeleri beklenmektedir.

Proje giderlerinin en fazla %75’ine kadarlık kısmı proje süresince desteklenecek olup geri kalan %25 oranındaki harcamalar katılımcı firmalar tarafından karşılanacaktır. Bahsi geçen destek hakkında Ticaret Bakanlığı’nın aşağıda bağlantısı verilen Kolay Destek internet sitesinde ayrıntılı bilgiye ulaşmak mümkündür.

Bilgilerinize sunulur.

İ. Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter


EK:

- Ur-Ge Projesi Katılımcı Şirketler Talep Yazısı (EK I-C, 1 sf)

Ticaret Bakanlığı Kolay Destek internet sitesine ulaşmak için tıklayınız

 

Ayrıntılı Bilgi İçin: Firat Bozkurt

-- TB_1_C_URGE_Projesi_Katilimci_Sirket_Talep_Yazisi_EK_I_C_Taze_00010385.doc