DUYURULAR

FUAR VE HEYET // Singapur Gıda Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti
( 26 Ağustos 2019 Pazartesi )

Türkiye İhracatçılar Birliği koordinasyonu ve Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonunda, 25-28 Kasım 2019 tarihleri arasında Singapur’a yönelik Gıda Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti düzenlenecek ve bu kapsamda katılımcı firmalarımız ile alıcı firmalar arasında ikili iş görüşmeleri yapılacaktır.

Singapur, lojistik açıdan bulunduğu konum ile diğer pazarlara açılan geçiş kapısı niteliğinde olması, bölge ülkelerine ulaşmak amacıyla pek çok ülke tarafından bir merkez olarak kullanılması ve kişi başına düşen 57 bin dolar GSYİH ile önemli bir ticaret potansiyeline sahiptir. 2018 yılında 12,4 milyar ABD Doları gıda ürünleri ithalatı gerçekleştiren Singapur’un en fazla ithal ettiği ürün grupları arasında süt ve süt ürünleri, alkollü içecekler, unlu mamuller, pastacılık ürünleri, kırmızı et, çikolatalı ürünler, su ürünleri, soslar, taze ve kuru meyveler yer almaktadır.

Ekte yer alan taslak program çerçevesinde gerçekleştirilecek ve Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenmesi beklenen ticaret heyetinin tahmini destekli katılım ücreti kişi başı 1.500 ABD Doları olup söz konusu katılım ücretine;

- İstanbul çıkışlı gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
- Singapur’da 3 gece konaklama,
- Singapur havaalanı transferleri ve program kapsamındaki şehir içi heyet transferleri,
- İkili iş görüşme organizasyon masrafları,
- Katılımcı firma tanıtım kitapçığı ve diğer tanıtım faaliyetleri,
- Program kapsamındaki heyet akşam yemeği,

dahildir.

Söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen firmalarımızın 29.08.2019 tarihine kadar ekte yer alan Katılımcı Firma Şirket Yazısını (EK-C3) doldurarak 1.500 ABD Doları katılım ücretini aşağıda belirtilen banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

İ.Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter

Katılım Bedelinin Yatırılacağı Banka Bilgileri (ABD Doları Hesabı)
EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
TÜRKİYE HALK BANKASI / ALSANCAK ŞUBESİ ŞUBE KODU: 731
IBAN: TR05 0001 2009 7310 0053 0002 66
(Açıklama bölümüne Singapur Ticaret Heyeti Katılım Bedeli yazılmalı ve başvuru yapan firma ile ödemeyi gerçekleştiren firma aynı olmalıdır.)

Ayrıntılı Bilgi İçin
Gökay Çelikli - Tarım Şubesi
E-Posta: gokay.celikli@eib.org.tr
Telefon: 232-4886024


Ayrıntılı Bilgi İçin: Gökay Çelikli

-- TB_ek-c-3_00010458.doc
-- Singapur_Program_00010459.pdf