DUYURULAR

FUAR VE HEYET // ULANBATOR BUILD MINING FUARI
( 04 Kasım 2019 Pazartesi )


T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda, Moğolistan Yol ve Ulaşım Kalkınma Bakanlığı, Moğolistan Enerji Bakanlığı ve Moğolistan İnşaat ve Kentsel Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda ve Expo Mongolia LLC firması organizatörlüğünde, 14-16 Nisan 2020 tarihlerinde Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da inşaat, yol, yenilenebilir enerji ve madencilik alanlarında uluslararası bir fuar olan Build Mining fuarı düzenleneceği bildirilmiştir.


Aynı yazıda, “Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2017/4 Sayılı Karar” kapsamındaki desteklerden yararlanılabilmesi için, katılım sağlanacak fuarların Bakanlığın internet sitesinde yer alan “Desteklenecek Yurtdışı Fuarlar Listeleri”nde yer alması gerektiği ifade edilmiştir.


Bu kapsamda, bahsi geçen fuarın hâlihazırda Bakanlıkça “Desteklenecek Yurt Dışı Fuarlar Listeleri”nde yer almadığı görülmekte olup, katılmayı öngören firmaların söz konusu fuarın Bakanlığımızca yayımlanan listeye alınması için Birliğimize müracaat etmesi gerekmektedir.


 Bilgilerinize sunulur.


 Çiğdem ÖNSAL
Genel Sekreter Yardımcısı

Ayrıntılı Bilgi İçin: Mert Çakır