EİB - BASİFED İhracat Akademisi - Eğitmenler

Jak GALİKO

Jak Galiko, 1939 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Atatürk Lisesi Mezunu olan Galiko, Lider Deri Ürünleri Sanayi A.Ş.’de iş hayatını sürdürüyor.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde Kurucu Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Jak Galiko, 1997-2018 yılları arasında 21 yıl Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği, Ege Deri Sanayicileri Derneği Başkan Vekilliği ve Menemen Deri Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Galiko evli, 1 çocuk babası. Galiko, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca biliyor.

 
 

Sabri ÜNLÜTÜRK

Sabri Ünlütürk, 10 Ekim 1958 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ege Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği mezunu olan Ünlütürk, 1987 yılında Ağabeyi Sedat Şükrü Ünlütürk ile birlikte Sun Tekstil A.Ş.’yi kurdu.

Bünyesinde Sun Tekstil, Ekoten A.Ş. ve Jimmy Key firmalarını bulunduran ve İstanbul Sanayi Odası’nın ilk 500 şirketi arasında yer alan Sun Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Ünlütürk, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanlığı, Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi Denetim Kurulu Üyeliği, Dış Ekonomik İlişkiler Denetim Kurulu Başkanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, Ege Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TARGEV Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

Halen Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerini sürdüren Ünlütürk, ESİAD Üyeliği görevlerini yürütüyor. Evli ve bir çocuk babası olan Ünlütürk, İngilizce biliyor.