Türkiye ve Kolombiya aralarındaki ticareti 5 milyar dolara çıkaracak ilk büyük buluşma gerçekleşti

31 Mart 2023 Cuma 20

Türkiye – Kolombiya arasındaki ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkartılması hedefleniyor. Ticaret Bakanlığı’nın uzak ülkeler stratejisi kapsamında, Türk ihracatçıları 25 firmadan oluşan bir heyetle 27-30 Mart 2023 tarihlerinde Kolombiya’ya çıkarma gerçekleştirdi.

İzmir’in Kuzey aksı temiz enerji imalatında merkez olacak

29 Mart 2023 Çarşamba 24

Türkiye’de İhracatçı Birlikleri arasında sürdürülebilirlikte öncü Ege İhracatçı Birlikleri, temiz enerji sektörünün daha güçlü bir şekilde temsili için Türkiye’nin ilk Temiz Enerji Ekipman ve Hizmet İhracatçıları Birliği'nin kurulması girişimlerine devam ediyor.

Avrupa Yeşil Mutabakat Sanayi Planı korumacılık önlemlerini tetikleyebilir

28 Mart 2023 Salı 31

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi’ye göre AB’nin Yeşil Mutabakat ile başlattığı tüm zamanların en büyük endüstriyel dönüşümü bir ticaret savaşı ile sonuçlanabileceğinin sinyallerini veriyor.

 

 

Türkiye’nin gıda koridoru kapanmasın

27 Mart 2023 Pazartesi 12

Kahramanmaraş depremleri sonrasında depremin büyük yaralar açtığı 11 kentimizin gıda üretiminin devam etmesi ve bir gıda koridoruyla Türkiye’nin 81 iline ve dünyaya ulaşımı hayati önem kazandı. Türk ihracatçıları, depremzede çiftçilerin üretime devam etmeleri için ürünlerini öncelikli satın alarak üreticilere pozitif ayrımcılık yapacak.

Türk ihracatçılar Malezya ile STA’dan daha verimli yararlanmak istiyor

22 Mart 2023 Çarşamba 22

Ege İhracatçı Birlikleri, Ticaret Bakanlığı ve TİM koordinasyonunda 2023 yılının en büyük Ticaret Heyeti Organizasyonlarından birini 12-15 Mart 2023 tarihlerinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenledi.

Türk yaş meyve sebze ihracatçılarının Asya yüzyılı stratejisi hazır

20 Mart 2023 Pazartesi 21

Türk yaş meyve sebze sektörü, Asya-Pasifik ülkelerine ihracat hacminin artırılması için yeni atılımlar gerçekleştirmeye devam ediyor. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, Taze Kiraz, Üzüm ve Nar Ürünlerinde Hedef Pazarlar URGE Projesi kapsamında 10-18 Mart 2023 tarihlerinde Güneydoğu Asya’nın en büyük iki ekonomisi Singapur ve Endonezya’ya Sektörel Ticaret Heyeti düzenledi.

 

 

Kekik ihracatçıları ana pazarı ABD’ye ihracatını artırmada kararlı

16 Mart 2023 Perşembe 19

Türkiye’nin kekik ihracatının tamamını gerçekleştiren Ege İhracatçı Birlikleri, bünyesinde kurulan “Baharat İhracatçıları Grubu”, ana pazarı ABD’ye ihracatını artırmak için stratejilerini ve Türkiye’nin kekik üretimi hedeflerini masaya yatırdı.

Türk doğal taş ihracatçıları Orta Asya’nın en güçlü pazarları Kazakistan ve Özbekistan’da temaslarına başladı

14 Mart 2023 Salı 85

150 farklı çeşit, 650 renk ve desen seçeneği sunan Türk doğal taş sektörü, Türkiye’nin doğal taş ihracat lideri Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin 12-19 Mart 2023 tarihlerinde Kazakistan ve Özbekistan’da organize ettiği Doğal Taş Sektörel Ticaret Heyetleri ile yoğun bir hafta geçiriyor.

Türk moda endüstrisi İtalya’ya ihracatını 1 milyar dolara çıkaracak

9 Mart 2023 Perşembe 32

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB), 6-9 Mart 2023 tarihleri arasında Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Türkiye’nin önemli ticaret ortaklarından İtalya'ya yönelik İtalya Alım Heyeti organize etti.

 

 


(1 / 160) Önceki Sayfa / Sonraki Sayfa